miód nostrzykowy

Czym jest miód nostrzykowy i na co pomaga?

Miód to naturalny produkt, który ludzie pielęgnują od tysięcy lat. Już w starożytności wrzucano go do grobu ze względu na uznanie dla jego wyjątkowych właściwości i przekonanie, że życie pozagrobowe może być „walutą”. Dziś wartość miodu jest nadal wysoka i często zależy od naszej choroby – używamy różnych rodzajów miodu. Do czego służy miód Merlot? To jeden z mniej znanych miodów, który zasługuje na zainteresowanie.

Czym jest miód nostrzykowy?

Nostrzyk to grupa kilku gatunków roślin, z których najbardziej znane to nostrzyk biały i nostrzyk żółty. Powszechnie występuje w Polsce, ale także w Ameryce Północnej, Nowej Zelandii, Azji i innych krajach Europy. Nostrzyk to właściwie krzew, który może osiągnąć wysokość do dwóch metrów, charakteryzuje się nieregularnie ząbkowanymi liśćmi, a kwitnie w postaci białych, podłużnych kwiatów na przełomie czerwca i lipca. Jak wygląda miód Merlot? Jest złocistożółty i czasami zmienia kolor na bursztynowy. Proces krystalizacji rozjaśnia miód – nie inaczej jest w przypadku miodu melisowego. Smak miodu Merlot jest bardzo charakterystyczny, ponieważ w lekko kwaśno-słodkim smaku wyczuć można również subtelny posmak i aromat wanilii.

Na co pomaga miód nostrzykowy?

Kto powinien używać pachnącego miodu? Właściwości tego miodu sugerują, że warto go stosować zwłaszcza u osób z chorobami układu krążenia, takimi jak nadciśnienie, zakrzepica, miażdżyca, zapalenie żył. Osoby żyjące w stresie i zmagające się z bezsennością również mogą zauważyć dobroczynne działanie miodu cytrusowego. Ponadto miód może być spożywany przez każdego, kto potrzebuje łatwo przyswajalnej energii, czyli sportowców lub osoby w okresie rekonwalescencji.

Miód nostrzykowy – właściwości odżywcze

Miód lipowy, miód manuka, miód tymiankowy – wszystkie mają podobne właściwości. Należą do nich właściwości przeciwdrobnoustrojowe, dostarczanie łatwo przyswajalnej energii z węglowodanów oraz właściwości wzmacniające. Jednak miód melisowy ma pewne wyjątkowe właściwości. Zawiera związki zwane kumarynami – ponieważ pochodzą od kumaryn. Wiadomo, że kumaryna korzystnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego. Dzięki nim do właściwości miodu melisowego zalicza się również dobroczynny wpływ na nadciśnienie tętnicze, a także łagodne działanie uspokajające i uspokajające.

Miód nostrzykowy – dla kogo nie?

Ze względu na zagrożenie dla układu pokarmowego dziecka nie należy podawać miodu takim małym dzieciom. Dodatkowo osoby z alergią powinny ograniczyć spożycie tego produktu i monitorować objawy. Podobnie jak każde inne źródło cukru, miód może prowadzić do próchnicy zębów (choć opinie są tutaj podzielone), a także do nadwagi lub otyłości. To dlatego, że miód jest łatwo dostępnym źródłem kalorii, z około 319 kaloriami na 100 gramów.

Miód nostrzykowy – cena

Warto spróbować tego miodu, nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale także wyjątkowy aromat wanilii. Najlepiej wybrać miód ze sprawdzonego miejsca – z certyfikatem. Warto też wspierać lokalnych pszczelarzy i wybierać od nich miód. Jednak w sklepach internetowych można również znaleźć produkty wysokiej jakości z certyfikatami jakości i bezpieczeństwa.Cena miodu nostrzykowego to średnia standardowa kwota, jaką trzeba by zapłacić za produkt. Cena kilograma miodu nostrzykowego – 50 zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.