miód kcal

Ile kcal ma mały słoik miodu?

Miód to bez wątpienia jeden z najcenniejszych produktów, jakie pozyskujemy z natury. Jest organiczny, smaczny, zdrowy i łatwy do zdobycia. Choć stosunkowo wysokokaloryczny, wbrew pozorom nie prowadzi do nadwagi. Z drugiej strony jest niezwykle skoncentrowanym źródłem wielu cukrów prostych, które szybko trafiają do naszego krwiobiegu odżywiając cały organizm w krótkim czasie.

Co ma w sobie miód?

Łyżeczka miodu to średnio około 40 kalorii. Dlatego 100 gramowa porcja miodu zawiera 324 kalorie i 79,5 gramów węglowodanów w postaci cukrów prostych. Oprócz węglowodanów, miód jest niezwykle bogaty w bardzo ważne dla naszego organizmu witaminy z grupy B – witaminy A, C i K, a także mniej więcej 30 cennych minerałów. Najważniejsze z nich to niewątpliwie mangan, żelazo, magnez i kobalt, które rzadko występują w innych produktach spożywczych. Warto wspomnieć, że żelazo zawarte w miodzie jest łatwo przyswajalne przez organizm i jest porównywalne z żelazem pochodzenia zwierzęcego. Miód zawiera również dużo aromatycznych olejków eterycznych, niektóre barwniki, a także cenne bioflawonoidy, różne enzymy i wiele różnych substancji o właściwościach bakteriobójczych. 100 gramów miodu zawiera również około 0,3 grama białka.

Kalorie miodu i odchudzanie

Miód niekoniecznie tuczy, ale czy może pomóc zrzucić niechciane kilogramy? Miód, jako grupa naturalnych cukrów prostych, zawiera ponad dwadzieścia różnych aminokwasów, a także dużą ilość różnych minerałów, które są podstawą procesów metabolicznych naszego organizmu w celu usunięcia szkodliwych metabolitów. Nasze babcie zgodziły się, że codzienne przyjmowanie miodu w jakiejkolwiek formie pomogłoby „rozpocząć” lub nawet nieznacznie przyspieszyć proces odchudzania bez popularnego efektu „jo-jo”. Osoby, które lubią wspaniały stół jadalny i chętnie korzystają z jedzenia, które nie ma nic wspólnego z odchudzaniem, powinny wypić szklankę wody z miodem. Wielu uważa, że ta mieszanka usuwa „wagę” z żołądka i przyspiesza trawienie treści pokarmowej. Miód jest cukrem prostym, więc można go bezpiecznie spożywać na pusty żołądek lub bez innych pokarmów. Jest bardzo łatwo i szybko trawiony.

Ile kalorii ma mały słoik miodu?

Ogólnie rzecz biorąc, spożywanie go w rozsądnych ilościach nie spowoduje przyrostu masy ciała. Warto również pamiętać, że poziom cukru we krwi wzrasta znacznie wolniej niż cukier po spożyciu wysokiej jakości miodu. Innymi słowy – wykazano, że miód ma niższy indeks glikemiczny (IG), co jest szczególnie ważne dla osób, które chcą zachować szczupłą sylwetkę. Ile kalorii ma miód odmianowy? Rzepakowy ma: 300-310 kcal/100g, a lipowy: 330 – 340 kcal/100 g, faceliowy: 320 – 330 kcal/100 g, a gryczany 340 – 350 kcal/100 g. A spadziowy miód to: 380 – 400 kcal/100 g.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.